Alarm Durumları


Enerji takibi yapılan cihazlarda birkaç nedenden dolayı bazı alarm durumları oluşabilmektedir. Bunların sebeplerin öğrenebilmek artık web arayüzü ile çok kolay. Web arayüzüne eklenen yeni özellikle birlikte alarm nedenini verilere bakarak tespit etmenize gerek kalmamaktadır. Sistem otomatik olarak mevcut alarm durumlarını size sunmaktadır. Hatta alarm durumu ile ilgili detayları toplayarak kullanıcının bu bilgilere daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır.

Web arayüzünden takip edebileceğiniz başlıca alarm durumları şunlardır :

  • Modem Bağlantı Hatası : Genellikle internet bağlantısında oluşan bir problemden dolayı modemin sunucu ile haberleşememesi sonucu ortaya çıkan alarm durumudur.
  • Cihazla Haberleşme Sorunu : Bu alarm durumu ise, modemin cihaz ile haberleşmesinde oluşan bir problem nedeniyle meydana gelmektedir. Bu alarm, modem internet bağlantısı kuruyor, fakat cihaz ile haberleşemiyor anlamına gelir.
  • Endüktif Limit Aşımı : Belirlenmiş olan endüktif limitin aşılması durumunda meydana gelen alarmdır. Buradaki endüktif oran fatura günü olarak belirtilen tarihten bugüne kadar hesaplanmış değerdir.
  • Kapasitif Limit Aşımı : Belirlenmiş olan kapasitif limitin aşılması durumunda meydana gelen alarmdır. Buradaki kapasitif oran fatura günü olarak belirtilen tarihten bugüne kadar hesaplanmış değerdir.
  • Gerilim Uyarısı : Cihaza ait bir fazın olmaması durumunda oluşmaktadır. Burada henüz bitmemiş veya üç gün içinde oluşup biten alarmlar görülebilmektedir.

 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir